Jak urządzić mały przedpokój?

Kategoria: Blog

Jak urządzić mały przedpokój

Mieszkania w dużych miastach w Polsce są dosyć drogie. Dlatego wiele osób zmuszonych jest do kupna mniejszego mieszkania niż by chcieli, a co za tym idzie, do urządzenia go tak by było przytulne, ale również i funkcjonalne. Dla wielu osób wbrew pozorom największym problemem nie jest wcale zaprojektowanie pokoju gościnnego czy sypialni. Często najbardziej problematyczny jest… przedpokój.

Z czego zrezygnować?

Aranżacja wnętrz, zwłaszcza tych małych wymaga nie lada wyobraźni. Aby funkcjonalnie urządzić mały przedpokój, po prostu z kilku rzeczy będzie trzeba zrezygnować. Pierwszą, największą z nich jest szafa. Ogromna szafa na kurtki zajmuje bardzo dużo miejsca i nie jest najlepszym pomysłem w tej części mieszkania. W przedpokoju nie raz odbywa się dość spory ruch, na przykład gdy witamy lub żegnamy gości, czy wracamy ze spaceru z psem. Dlatego to pomieszczenie powinno być przede wszystkim przestronne. Kurtki możemy przecież trzymać w szafie znajdującej się w pokoju. Drugą rzeczą, z której powinniśmy zrezygnować są wszelkiego rodzaju siedziska. One również zajmują dość sporo miejsca. Musimy pogodzić się z tym, że buty wygodnie będzie się dało założyć tylko korzystając z kanapy w pokoju. Na małym przedpokoju nie warto również wieszać wielu ozdób i bibelotów. Niepotrzebnie wprowadzą one wizualny chaos.

Co w przedpokoju być musi?

W przedpokoju powinien znaleźć się chociaż mały wieszak na ścianie, na który będziemy mogli szybko zrzucić kurtkę po wejściu do domu. Na wieszaku powinny wisieć tylko ubrana wierzchnie, które akurat nosimy, by optycznie go nie „dociążać”. W małym przedpokoju powinno znaleźć się… duże lustro. Po pierwsze, jest ono niezwykle funkcjonalne – pozwala na ostatni rzut oka na swój wygląd przed samym wyjściem. Po drugie odbicia lustrzane oszukują nasz wzrok i dzięki nim pomieszczenie, w którym się znajdujemy, wydaje się większe. Dobrym pomysłem na mały przedpokój jest również wąska, podwieszana szafeczka na buty. Nie zajmuj dużo miejsca, a brak butów ustawionych na podłodze będzie potęgował wrażenie większej przestrzeni.