Co jest ważne w projekcie łazienki?

Kategoria: Blog

Co jest ważne w projekcie łazienki?

Łazienka jest bardzo osobistym miejscem w mieszkaniu. Jej urządzenie jest przeważnie dosyć drogie, tym bardziej więc chcemy, by pomieszczenie było praktyczne i funkcjonalne. Równie ważne jest to by pasowało ono do naszego gustu i stylu reszty mieszkania. Weźmy pod uwagę fakt, że w łazience spędzamy około 700 godzin rocznie. To sporo czasu. Wskazane jest więc, aby urządzić łazienkę tak, żebyśmy czuli się w niej jak najbardziej komfortowo.

Pięć najbardziej popularnych stylów

Obecnie wyróżnia się pięć popularnych stylów, które dominują w urządzaniu wnętrz: minimalistyczny, eklektyczny, nowoczesny, wiejski oraz rustykalny. Uproszczenie w aranżacji i trwałe, ale neutralne kolorystycznie materiały są podstawą minimalizmu. W eklektycznej łazience możemy puścić wodze wyobraźni oraz stylowej niespójności. Miłośnicy nowoczesności kochają elegancję i prostotę, ale czasami też nawiązują do stylu retro. W stylu wiejskim istotne są elementy dekoracyjne takie jak motywy kwiatowe, żywe kwiaty czy delikatne kształty. Rustykalne łazienki uwielbiają drewno, wolnostojące wanny i aluminiowe wiadra jako doniczki. Wybór jest duży, ale wszystko powinno być zgodne z naszą osobowością. Projekt łazienki musi być dobrze przemyślany.

Łazienkowe niezbędniki

Najpierw należy zacząć od wybrania projektu, ustaleniu budżetu i zakresu prac. Wystrój ma być przyjemny dla naszych zmysłów, niezależnie od wielkości pomieszczenia. Jedną z podstawowych rzeczy w każdej łazience jest umywalka, która może nadawać konkretny styl pomieszczeniu. W sklepach mamy ogromny wybór kształtów, kolorów i materiałów, z jakich są one wykonane. Podobnie jest z wannami, kabinami prysznicowymi czy deskami sedesowymi. Ich różnorodność nie zna granic. Od wielkości łazienki i naszych potrzeb zależy także czy zdecydujemy się na prysznic czy na wannę. A co obecnie kładzie się na ścianę i podłogę? Tutaj możemy poszaleć i wybierać materiały od popularnych płytek łazienkowych, przez nieco droższe kamienie drewno, aż po tapety łazienkowe. Na koniec należy wybrać dekoracje, które wprowadzą ciepły i przyjemny klimat. Z nowoczesnych rozwiązań możemy zastosować podgrzewaną podłogę lub podgrzewaną deskę sedesową.